Porażka narodowej reprezentacji Kataru - doskonały start mundialu dla drużyny narodowej Ekwadoru!

Porażka narodowej reprezentacji Kataru - doskonały start mundialu dla drużyny narodowej Ekwadoru!

W meczu otwarcia światowego czempionatu Drużyna narodowa Kataru poniosła porażkę z Ekwadorem w pierwszym meczu mistrzostw świata wynikiem zero do dwóch!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się co cztery lata. Bez wątpienia wielbiciele piłki nożnej z całej świata wyczekują niecierpliwie na pierwszy pojedynek mundialu. W taki sam sposób było w przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się doskonale poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Jednak później nadszedł czas futbolu i sympatycy piłkarscy znajdujący się na trybunach oraz przez telewizorami oczekiwali niezwykłego meczu. Już od początku pojedynku emocji nie brakowało, ponieważ zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru naprawdę szybko strzelili bramkę. Emmer Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i mogło się wydawać, iż narodowa kadra Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym pojedynku. Sędzia tego meczu zdecydował się jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w momencie podania napastnik znalazł się na spalonym. Gospodarze mundialu mieli więc mnóstwo szczęścia w tym przypadku.

Reprezentacja Ekwadoru pomimo cofnięcia pierwszego trafienia nie miała w planach przestać atakować. Gracze kadry narodowej Ekwadoru cały czas kontrolowali przebieg tego meczu, nieustannie przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Parę minut później w akcji oko w oko z golkiperem drużyny narodowej Kataru odnalazł się gracz narodowej kadry Ekwadoru i został przewrócony. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na rzut karny, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Na bramkę rzut karny zamienił napastnik reprezentacji Ekwadoru Emmer Valencia. Na tle reprezentacji Ekwadoru narodowa reprezentacja Kataru prezentowała się źle. Bramkarz narodowej reprezentacji Ekwadoru przez większą część spotkania był bezrobotny, ponieważ po stronie Katarczyków nie widać było pomysłu na ten mecz. Druga bramka dla narodowego zespołu Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a autorem znowu był Enner Valencia. Podczas I połowy tego spotkania nie mieliśmy szansy oglądać już więcej goli. W trakcie II połowy oba zespoły zdecydowanie obniżyły rytm i na murawie działo się niewiele. Ten mecz w rozrachunku końcowym zakończył się rezultatem dwa do zera dla kadry narodowej Ekwadoru, która niesamowicie rozpoczęła ten turniej. Kadra Kataru z kolei jest teraz w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy.