III NIEDZIELA WIELKANOCY 26. kwietnia 2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny. Dla nas wszystkich niech będzie zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. W środę, z inicjatywy Episkopatu Polski, będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  3. Od piątku zapraszamy na codzienne nabożeństwa majoweo godz. 17:30, odprawiane ze szczególną intencją o ustanie epidemii oraz z prośbą o deszcz.
  4. W związku z trwającą epidemią nie odwiedzamy chorych w I piątki miesiąca. W przypadku niebezpieczeństwa zagrożenia życia prosimy o kontakt z księdzem w kancelarii bądź telefonicznie.
  5. W najbliższy – pierwszy piątek miesiąca dodatkowa msza św. o godz. 10.00, adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Wspólnoty Modlitewnej od godz. 17.00.
  6. Przypominamy o możliwości skorzystania ze spowiedzi zawsze pół godziny przed rozpoczęciem mszy św., natomiast w niedzielę i święta również podczas trwania mszy św.
  7. 3 maja obchodzimy UroczystośćNajświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 10.00 i 18.00.
  8. W sobotę przypada również  Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.
  9. Za tydzień w czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza.Pamiętajmy o modlitwie w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła, zadbanie o kwiaty oraz za ofiary na funkcjonowanie parafii.