Msze Święte

Niedziela:
8:00, 10:00, 12:00, 18:00
Dni powszednie:
18:00
Święta poza niedzielą:
10:00, 18:00
 
Kancelaria Parafialna:
od 18:30 do 19:30
 

III Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2020

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br. osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem , natomiast do korzystania z dyspensy i przeżywania Mszy św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Biskupi zaznaczają, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Proszą jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy „trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie”. „Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” piszą nasi Pasterze.
  2. W Uroczystość św. Józefa msze św. o godz. 10.00 i 18.00
  3. Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła i ofiarowanie kolejnej wycieraczki.